MESAFE
MESAFE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SERDAR ORTACLA HAYAT GUZEL

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

RAMAZAN DAVULCULARI ILK SAHURDA SOKAKLARDAYDI

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1RAMAZAN DAVULCULARI ILK SAHURDA SOKAKLARDAYDI Empty RAMAZAN DAVULCULARI ILK SAHURDA SOKAKLARDAYDI Çarş. Ağus. 11, 2010 9:04 am

Ruzgar

Ruzgar
Süper Moderatör
Süper Moderatör

Ramazan ayının vazgeçilmezlerinden ramazan davulcuları ilk sahurda yine sokaklardaydı. İstanbul'un hemen her mahallesinde vatandaşlar sahurda davul sesi duydu. Fatih Karagümrük'te de yaklaşık 8 yıldır bu görevi üstlenen bir davulcu vardı. Ali SolgunRAMAZAN DAVULCULARI ILK SAHURDA SOKAKLARDAYDI Virgul Karagümrük sokaklarını adım adım gezerek manileri eşliğinde vatandaşları sahura kaldırmaya çalıştı.
Ramazan Davulcuları İlk Sahurda Sokaklardaydı
Ramazan ayının kendine has geleneklerinden biri de Ramazan Davulcuları. Ramazan davulcuları her Ramazan olduğu gibi bu Ramazan ayında da sokaklardaydı. 8 yaşından beri Fatih Karagümrük'te davulculuk yapan Ali SolgunRAMAZAN DAVULCULARI ILK SAHURDA SOKAKLARDAYDI Virgul 18 yaşında babasının görevini tek başına üstlendi ve ilk sahurda sokaklara çıktı. Manileri eşliğinde Karagümrük sokaklarını adımlayan SolgunRAMAZAN DAVULCULARI ILK SAHURDA SOKAKLARDAYDI Virgul örf ve adetlerin ifası açısındanRAMAZAN DAVULCULARI ILK SAHURDA SOKAKLARDAYDI Virgul Ramazan davulcularının vazgeçilmez olduğunu vurgulayarakRAMAZAN DAVULCULARI ILK SAHURDA SOKAKLARDAYDI Virgul "Yaklaşık 8 yıldır bu işi yapıyorum. Başlangıçta zor oluyordu ama sokaktaki insan da beni tanıyınca artık davul çalmaktan çekinmiyorum." dedi. SolgunRAMAZAN DAVULCULARI ILK SAHURDA SOKAKLARDAYDI Virgul sahurda davul çalarken başından olumsuz olayların da geçtiğini anlattı. "Davulum bıçaklandı. Darp edildim." diyen SolgunRAMAZAN DAVULCULARI ILK SAHURDA SOKAKLARDAYDI Virgul bütün bu zorluklara rağmen babadan kalma geleneği devam ettirdiğini söyledi.

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]