MESAFE
MESAFE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SERDAR ORTACLA HAYAT GUZEL

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

En büyük rakibimiz F.Bahçe!

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1En büyük rakibimiz F.Bahçe! Empty En büyük rakibimiz F.Bahçe! Cuma Eyl. 03, 2010 12:10 pm

SSSS

SSSS
Moderatör
Moderatör

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, NTVSpor'da yayınlanan % 100 futbol programında Rıdvan Dilmen ve Güntekin Onay'ın sorularını yanıtladı.

Programın girişinde Galatasaray Kulubü'nün mali ve idari konuları ayrıntılı bir şekilde masaya yatırıldı. Polat yapılan projelerden ve bu projelerin Galatasaray'ın geleceği için taşıdığı hayati önemden bahsetti. Daha sonra ise futbol takımı ile ilgili merak edilen sorular ardı ardına geldi. Polat tüm sorulara içten yanıtlar verdi. Adnan Polat, Keita ve Mehmet Topal'ın satışı, Rijkaard'a duyulan güven, Adnan Sezgin konusu, Arda Turan ile ilgili bitmek tükenmez transfer iddiaları ve Fatih Tekke iddiası gibi pek çok konuya açıklık getirdi.

Şimdi Polat'a yöneltilen sorular ve verdiği cevapları sizlere aktarıyoruz:

-Türkiye'de başkanlık çok zor bir görev ve bir gelirde getirmiyor. Neden bu kadar zor bir görevi yapıyorsunuz?
"Galatasaray'a olan aşkımdan dolayı başkanlık görevini yapıyorum. 92-96'da Galatasaray'da görev yaptım. Aradan geçen yıllardan sonra bir televizyonda yardım programında 10 dakikada 2 milyon dolar toplamıştım ve borç ödenmişti. O gün yapılan bir ankette katılımcıların yüzde 93'ü göreve geri gelmemi istedi. O programdan sonra Sayın Özhan Canaydın bana geldi ve göreve geri gelmemi istedi. Özhan Başkan çok ısrar etti ve beni tekrar Galatasaray'a döndürdü. Kulübün mali, idari ve sportif başkan yardımcısı oldum. Kulübün çok sıkıntılı bir dönemiydi. Rahmetli Özhan Bey'le birlikte omuz omuza bir mücadele verdik. O iki seneden sonra kulüp rahatlayınca görevi bırakmak istedim. Özhan Bey rahmetli olunca görev bana düştü. İşin biraz da kader tarafı var. 2008'den beri görevimin başındayım.

Bir insanın ulaşabileceği en üst mevkii Galatasaray Başkanlığıdır. Bu kadar önemli bir mevkii de bulunmanın da sıkıntıları var, bu sıkıntıları çektiğim için de pişman değilim."

-Mali ve idari olarak Galatasaray'ı bir dünya kulübü yapmak için neler yaptınız?
"Sürdürülebilir bir sportif başarı isteniyorsa mali ve idari olarak sağlam bir yapıya sahip olmanız gerekiyor. Bir banka size teminat mektubu vermiyorsa ya da en basitinde bir otel sizi kampa almıyorsa siz bu problemlerle uğraşırken sportif anlamda bir başarı yakalayamazsınız. Bunlar 4 sene evvel olan şeyler. Biz rahmetli Özhan Bey'le bunun kavgasını verdik. En önce yapısal değişime gitmek gerekti. İdari olarak revizyon gerekiyordu.

Dört senedir iki şirketi birleştirmek için uğraşıyorduk, bu iş için dört senedir mesai harcıyoruz. Bir ay önce sermaye kurulu iki şirketin birleşmesine müsada etti. Tahmin ediyorum önümüzdeki üç beş günde bu birleşme işi bitmiş olacak. Galatasaray'daki şirketlerin birleşmesi on şampiyonluğa bedeldir. Bundan sonra Galatasaray gelirlerini kendi ihtiyaçları için harcayacak. Bundan sonra gelirlerini halka açık olmadığı için dağıtmayacak.

İletişim A.Ş. ve Pazarlama A.Ş.'yi de birleştirme kararı aldık. Her şirketin yönetimindeki arkadaşlar istifa edecek ve birleşmeyi sağlayacağız. 28'den yönetici sayısı 14'e düşecek.

Beş büyük projeden biri şirket birleşmesiydi. İkinci proje Riva'ydı. Riva'nın imar durumu çıktı, ruhsatı alında şu anki değeri 250-300 milyon dolara çıktı. O bölgedeki tek ruhsatlı arazi bizim arazimiz. Üçüncü büyük porjemiz ise stat ihalesiydi. Stada başlarken burada stat mı olur diye başlandı, daha sonra stadı yapamazsınız dediler. Statta dört beş ay sonra maç oynanacak. O zaman da ee stat yapmakta ne varki zaten diyecekler. Olsun ne derlerse desinler aldırış etmiyorum.
[b]

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]