MESAFE
MESAFE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SERDAR ORTACLA HAYAT GUZEL

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

'Altın Ayak' sahibini buldu

2 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1'Altın Ayak' sahibini buldu Empty 'Altın Ayak' sahibini buldu Salı Ekim 12, 2010 12:51 pm

SSSS

SSSS
Moderatör
Moderatör

Tüm dünyada merakla beklenen Golden Foot (Altın Ayak) ödülünün bu yılki sahibi Roma'nın İtalyan yıldızı Francesco Totti Golden Foot 2010'un sahibi belli oldu. Tüm dünyada futbolseverler tarafından sonucu merakla beklenen oylamanın ardından Serie A ekiplerinden AS Roma'nın ünlü kaptanı Francesco Totti, birçok önemli ismi geride bırakarak ödülün sahibi oldu.

Monako Prensi Albert tarafından himaye edilen ve Monte Carlo'da gerçekleştirilen galayla birlikte İtalyan yıldız, ayak izinin yer aldığı ödülüne de kavuştu. Francesco Totti, gecede yaptığı açıklamada, "Özellikle dünyanın birçok farklı noktasından taraftarların oylarıyla bu ödüle layık görülmem beni daha çok mutlu etti. Benden önce bu ödülü kazananlara baktığımda hepsi inanılmaz isimler. Ve ben de şimdi taraftarların oylarıyla onların arasına girdim. Bana oy veren herkese çok teşekkür ediyorum" dedi. Bu arada Monaco Prensi Albert'in ise Totti'ye, "Gel Monaco takımında oyna" diyerek yaptığı espri geceye ayrı bir renk kattı.

İtalya Milli Takımı'nın unutulmaz isimleri arasına adını yazdıran Francesco Totti, Golden Foot ödülleri için David Beckham (İngiltere), Gianluigi Buffon (İtalya), Didier Drogba (Fildişi Sahilleri), Samuel Eto'o (Kamerun), Steven Gerrard (İngiltere) Ryan Giggs (Galler), Carles Puyol (İspanya), Raúl González Blanco (İspanya) ve Clarence Seedorf (Hollanda) gibi isimleri geride bırakarak bu prestijli ödülün sahibi oldu.

Totti'nin 25 bin 738 oyla birinci olduğu açıklanırken, İspanyol yıldız Raul'ün 23 bin 693 oyla ikinci, İngiliz yıldız David Beckham ise 15 bin 49 oyla üçüncü sıranın sahibi oldu. Toplam 155 bin 686 oyun kullanıldığı duyurulurken bu rakamın Golden Foot oylamaları tarihinde bir rekor olduğu da vurgulandı.

Golden Foot Ödülü'nü bugüne kadar kazanan isimler 2003'te Roberto Baggio, 2004'te Pavel Nedved, 2005'te Andriy Shevchenko, 2006'da Ronaldo, 2007'de Alessandro Del Pierro, 2008'de Roberto Carlos, 2009'da ise Ronaldinho olmuştu.

Bu arada gecede, Totti'yle birlikte futbol dünyasının unutulmaz isimler Giancarlo Antognoni, Franz Beckenbauer, Carlos Dunga, Hugo Sanchez de çeşitli ödüllere layık görüldüler.

JURİ ÜYESİ, TÜRK GAZETECİ KEŞAPLI

Golden Foot ödüllerinin jüri koltuğunda oturan isimlerden birisi de yaşantısını İtalya'da sürdüren ve yaptığı başarılı çalışmalarla adından söz ettiren ünlü Türk gazeteci Dündar Keşaplı'ydı. Roma Spor Yazarları Derneği'nin Yönetim Kurulu üyeleri arasında da yer alan Keşaplı, Golden Foot ödül töreninde İtalyan yıldız Francesco Totti'yi ilk tebrik edenler arasında yer aldı.
oldu.

2'Altın Ayak' sahibini buldu Empty Geri: 'Altın Ayak' sahibini buldu Salı Ekim 12, 2010 4:36 pm

SeRDaR aSiGi

SeRDaR aSiGi
Admin
Admin

emeyine saglik cnmmmm

http://www.mesafe.forummum.com

3'Altın Ayak' sahibini buldu Empty Geri: 'Altın Ayak' sahibini buldu Salı Ekim 12, 2010 5:02 pm

SSSS

SSSS
Moderatör
Moderatör

=) teskkr ederim bebeqim

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]