MESAFE
MESAFE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SERDAR ORTACLA HAYAT GUZEL

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Ligden düşme kuralı değişti

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Ligden düşme kuralı değişti Empty Ligden düşme kuralı değişti Salı Ekim 12, 2010 12:52 pm

SSSS

SSSS
Moderatör
Moderatör

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, Futbol Müsabaka Talimatının 20. maddesinin 4. fıkrasını değiştirTürkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun, bugün Bakü'deki toplantıda yaptığı değişiklikle Futbol Müsabaka Talimatı'nın 20. maddesinin 4. fıkrasının yeni hali şöyle oldu:

"Aynı sezonda ikinci kez müsabakanın tamamlanamamasına sebebiyet veren takımların hükmen mağlubiyetine karar verilir.

Aynı sezonda üçüncü kez müsabakanın tamamlanamamasına sebebiyet veren takımların hükmen mağlubiyetine ve ayrıca galibiyet halinde verilen puan kadar puan tenziline karar verilir.

Aynı sezonda dördüncü kez müsabakanın tamamlanamamasına sebebiyet veren takımlara o müsabaka ile ilgili olarak hükmen mağlubiyet cezası verilir ve ayrıca bulunduğu sezonda müsabakalardan çıkarılarak, bir alt lige düşürülür ve bu takımla müsabakası olan takımlar müsabaka yapmaksızın hükmen galip sayılırlar. Bu durumda olan takımların takip eden sezonda müsabakalara alınıp, alınmaması konusunda TFF Yönetim Kurulu karar verir. Alt lig bulunmaması halinde kulüpler bir yıl (sezon) müsabakalara alınmazlar."

2 MAÇTA LİGDEN DÜŞÜRÜLÜYORDU

Futbol Müsabaka Talimatının 20. maddesinin 4. fıkrasında daha önce "Aynı sezonda ikinci kez müsabakanın tamamlanamamasına sebebiyet veren takımlar, bulunduğu sezonda müsabakalardan çıkarılarak, bir alt lige düşürülür ve bu takımla müsabakası olan takımlar müsabaka yapmaksızın hükmen galip sayılırlar. Bu durumda olan takımların takip eden sezonda müsabakalara alınıp, alınmaması konusunda TFF Yönetim Kurulu karar verir. Alt lig bulunmaması halinde kulüpler bir yıl (sezon) müsabakalara alınmazlar" ifadeleri yer alıyordu.
di.[i][u]

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]