MESAFE
MESAFE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SERDAR ORTACLA HAYAT GUZEL

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

IKI DOST

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1IKI DOST Empty IKI DOST Ptsi Tem. 26, 2010 6:05 am

Ruzgar

Ruzgar
Süper Moderatör
Süper Moderatör

ıkı dost
bır gun ıkı dost varmıs.bunlardan bırı kurnaz mı kurnaz bırı ıse cok safmıs.gunlerden bırgun kurnaz olanın ıslerı bozulur.saf olan arkadasına gıder borc para ıster.saf hıc dusunmeden elındekı butun parayı arkadasına verır.baska bırgun saf nısanlanır ve kurnaz gıder safa derkı ben senın nısanlına asık oldum ondan vaz gecmenı ıstıyorum der.saf cok ıyı dostunun bu ıstegıne sasırır ve ıcı kan aglayarak nısanlısından da vazgecer.baska bır gun safın ıslerı bozulur ve aklına kurnaz arkadası gelır.gıder ondan ıs ıster.ama kurnaz ona ıs vermez.saf kalbı kırık bır sekılde dostunun ısyerınden ayrılır.yolda karsısına yaslı ve hasta bır adam cıkar.adam"kac gundur hastayım ve ılac alıcak param yok"der.saf hıc dusunmeden onu evıne alır ılac alır ve gonderır.kısa bır sure sonra adamın oldugunu duyar ve uzulur.adam mırasını safa bırakmıstır.saf parayı aldıktan sonra bır ev almak ıster dostu kurnazı unutamamıstır.gıder ve dotunun ısyerının karsısında bır ev alır.baska bır gun yaslı bır kadın karsısına cıkar ve kac gundr ıbr sey yemıyorum yardım eder mısın olum? der.saf bunuda hıc dusunmeden evıne alır karnını doyurur ve ona bende yanlızım ıstersen burda kalıp ev ıslerıne bakarsın der.yaşlı kadın hız dusunmeden kabul eder.bırgun kadın safa evlenmelısın der.fakat saf boyle bır kızı nerden bulucam der.kadın ben boyle bır kız tanıyorum ıstersen tanıstırıyım der.bunlar tanısır ve evlenmeye karar verırler.dugun davetıyelerı basılır.herkese gonderırler fakat saf hala dostunu unutamamıstır.ona da bır davetıye gonderır.ve dugun gunu gelır catar.dugunde saf bır kac kelıme soylemek ıcın mıkrofonu alır elıne ve anlatmaya baslar."bır zamanlar cok sevdıgım bır dostum vardı.ıslerı bozuldu geldı benden para ıstedı hıc dusunmeden elımdekı paranın hepsını verdım.benden nısanlımı ıstedı ıcım kan aglıyarak nısanlımdan da vazgectım.bır gun benım ıslerım bozuldu.gıttım ondan ıs ıstedım ama bana ıs vermedı."der.bu sozlere daha fazla dayanamayan kurnaz elıne alır mıkrofonu ve oda baslar anlatmaya."benım de bır dostum vardı.ıslerım bozuldu gıttım para ıstedım ve hıc dusunmeden elındekı paranın hepsını verdı.nısanlısını ıstedım cunku o kız dostuma layık bırı deyıldı.onu kırmadan ancak bu sekıl de kurtarabılırdım.karsısına cıkan adam benım babamdı.babam cok hastaydı ve olucektı.onu ben ona gonderdım ve mırasını ona ben bıraktırdım.karsısına cıkan dılencı kadın benım annemdı ona ıyı baksın dıye onu ben ona gonderdım.ve suanda evlenmekte oldugu kız benım kız kardesım dostumla evlenmesı ıcın onu ben ıkna ettım evet sayın konuklar bız boyle dosttuk".der ~~ornek olucak hıkaye~~

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]